Αστεράκια επί σκηνής!!!

Πολλοί  άνθρωποι  λένε  πως  τα  Χριστούγεννα  είναι  η  γιορτή  των  παιδιών , άλλοι  πάλι  πως  είναι  η  γιορτή  της  αγάπης   και  κάποιοι  πως  είναι  η  γιορτή  των  θαυμάτων… Ή  μήπως  και  τα  τρία;

Την  Τετάρτη  21  Δεκεμβρίου  και  την  Παρασκευή  23  Δεκεμβρίου,  από  τα παιδιά της Β΄τάξης  του  Σχολείου  μας παρουσιάστηκαν  -σε  μαθητές και μαθήτριες, εκπαιδευτικούς  και  γονείς-  δυο  μικρές  θεατρικές  δημιουργίες και όμορφα χριστουγεννιάτικα τραγούδια, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Κατερίνας Βασιλείου, Ιωάννας Βικτωρίας Φλεμοτόμου και Σωτηρίας Κόλλια:

1. Το ποντικάκι που  ήθελε ν’ αγγίξει ένα αστεράκι (Β1)
  2. Ένας  διαφορετικός Αη-Βασίλης (Β2)

Μέσα  στην  χαρούμενη  και  γιορταστική  ατμόσφαιρα  που  δημιουργήθηκε, νιώσαμε όλοι, μικροί  και  μεγάλοι, πως  η  αγάπη  κάνει  θαύματα!!!

Και  του  χρόνου !!!