Ημερήσια αρχεία: 04/10/16

Ημέρα αθλητισμού -Όλοι ίσοι και όλοι διαφορετικοί

Στα πλαίσια της ημέρας αθλητισμού ,είδαμε ταινία για την ομάδα παραολυμπιακών αγώνων στο Ρίο ,κατόπιν την ταινία για τον Έλμερ ,τον ελέφαντα και συζητήσαμε για την διαφορετικότητα των ανθρώπων αλλά και την ισότητά τους.Με παιχνίδι κάναμε τον Έλμερ,χρησιμοποιώντας γεωμετρικά σχήματα.

Σκάκι στην αυλή

Κάθε Δευτέρα στην αυλή θα υπάρχουν επιτραπέζια παιχνίδια και σκάκι για τους μαθητές και τις μαθήτριες. Την Τρίτη θα υπάρχουν τραγούδια,την Τετάρτη φυτολόγιο και την Πέμπτη και Παρασκευή θα ξεκινήσουν κατασκευές με θέμα το χωριό (ανεμόμυλος,τρενάκι(τρανσέρα)κ.ά)

Πρόληψη και προαγωγή υγείας