Επίσκεψη από το “Κλικ προστάτευσέ το “

Η επίσκεψη έγινε από το “Κλικ προστάτευσέ το”, στο χωριό μας τα Λαγυνά και την Όσσα ,το Σάββατο 20 Απριλίου 2024.Ξεκινήσαμε με καφέ στο καφενείο του.

Με την κ.Μασμανίδου Φανή ΠΕ11, παρουσίασαμε  σπίτι 100 ετών στο χωριό ,συμμετείχαμε σε ξενάγηση στον παλιό ναό (1890) και στον περίπατο στο δάσος. Στην Όσσα επισκεφτήκαμε  το θαυμάσιο μουσείο στο διατηρητέο Δημοτικό Σχολείο ,το παντοπωλείο ,το τσαγκαράδικο και τον  Ναό των Ταξιαρχών.

Όλο το φωτογραφικό υλικό ανήκει στο δίκτυο  “Κλικ προστάτευσέ το”.

Παπασυμεών Ελισσάβετ ΠΕ70

(από Δαρδιώτη)

Οι παρακάτω φωτογραφίες είναι της Παπασυμεών Ελισσάβετ ΠΕ70

Όσσα ,ενότητα  αργαλειός