Επίσκεψη της ΣΤ τάξης του 7ου Δημοτικού Ευόσμου

Την Πέμπτη, 8 Μαίου δεχθήκαμε την επίσκεψη της ΣΤ τάξης του 7ου Δημοτικού Ευόσμου.

Έτσι λοιπόν το τμήμα ΣΤ2 του σχολείου μας με τη δασκάλα του τμήματος Βλάχου Φρανκίσκη, τον καθηγητή της Πληροφορικής Μαυροδόντη Χαράλαμπο καθώς και το αντίστοιχο τμήμα του φιλοξενούμενου σχολείου με το δάσκαλο του και την καθηγητρια Πληροφορικής Κατσαβού Νικολέτα εξέδραμαν στην ύπαιθρο των Λαγυνών.

Η δασκάλα Παπασυμεών Ελισάβετ μας ξενάγησε στο χωρίο, στο δάσος καθώς και στο εκκλησάκι της Ζωοδόχου Πηγής. Ο Πατήρ Παύλος μας ξενάγησε στον εκατοντάδων ετών ναό του Αγίου Νικολάου (τον παλαιό). Στο τέλος καταλήξαμε στον όμορφο χώρο Αθλοπαιδιών που διαθέτουν τα Λαγυνά (γηπεδάκια).

Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη την δασκάλα Παπασυμεών Ελισάβετ καθώς και τον Πατέρα Παύλο.