Αποτυπώματα

Τα παιδιά της έκτης (ΣΤ΄) τάξης, μας αποχαιρέτησαν αφήνοντας και φέτος τα αποτυπώματά τους για δεύτερη συνεχή σχολική χρονιά στον τοίχο του Γυμναστήριου. Την περσινή σχολική χρονιά, 2020-2021, άφησαν τα περιγράμματα των σωμάτων τους στον τοίχο οι μαθητές και οι μαθήτριες εκείνης της ΣΤ΄τάξης. Τη φετινή σχολική χρονιά, 2021-2022, σ’ αυτήν την εικαστική παρέμβαση στα σχολικά κτίρια του Δ.Σ.Λαγυνών συμμετείχαν εκτός από τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης και κάποιοι/ες μαθητές/ριες της Ε΄τάξης.

Ορισμένες από τις εντυπώσεις των μαθητών και των μαθητριών που εργάστηκαν συλλογικά, με την καθοδήγηση της εικαστικού του σχολείου μας κ. Μαρίνας Κωνσταντάκη, αποτυπώθηκαν στο χαρτί και μπορείτε να τις διαβάσετε παρακάτω.

Τέλος, θα ήταν παράλειψή μας να μην ευχαριστήσουμε το Σύλλογο Γονέων που υποστήριξε οικονομικά αυτή τη δράση!