Αποχαιρετιστήρια γιορτή Στ’

Σας καλούμε στην αποχαιρετιστήρια γιορτή της Στ΄τάξης ,την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019 το απόγευμα στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου.Τοπρωί δεν  θα λειτουργήσει το σχολείο.

Στην γιορτή θα παρακολουθήσετε την παράσταση :

• «Οδυσσεβάχ»της Ξένιας Καλογεροπούλου ,μουσική του Δ.Σαβόπουλου,σκηνοθετική επιμέλεια των δασκάλων της Στ΄κκ.Ρίζου και Παπασυμεών,σκηνικά του δάσκαλου εικαστικών κ.Κορακάκη , γονείς της Στ΄που βοήθησαν κ.Αποστολούδης Απόστολος και κ.Σισκούδης Στυλιανός.
  • Τραγούδια από την χορωδία των μαθητών /τριών της Στ΄ με την επιμέλεια του δάσκαλου μουσικής του σχολείου κ. Τσακυρίδη Δημήτρη.
  • Σύγχρονους χορούς από τις μαθήτριες της Στ΄.
  • Αποχαιρετιστήρια εκδήλωση με ομιλία από μαθητή της Ε΄ προς τα παιδιά της Στ ΄ και απονομές από τον Σύλλογο Γονέων αναμνηστικών από την πορεία των μαθητών /τριών στο Δημοτικό  Σχολείο.