Σε συνέδριο η Έρευνα που διεξήχθη στο σχολείο μας για την χρήση των Η/Υ απο μαθητές

Η έρευνα διεξήχθη απο τον εκπαιδευpokτικό Πληροφορικής Μαυροδόντη Χ. σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς Κατσαβού Νικολέττα, Οικονομίδης Δημήτριος του 7ου Δημ. Ευόσμου  με θέμα «Έρευνα για τη χρήση των υπολογιστών και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης στην προεφηβική ηλικία. Ο ρόλος του εκπαιδευτικού της Πληροφορικής στην Α/θμια Εκπαίδευση» παρουσιάστηκε στο συνέδριο της ΠΕΚΑΠ στην πόλη της Καστοριάς.

Πραγματοποιήθηκε το Φεβρουάριο του 2014 σε 191 μαθητές της Ε? και ΣΤ? τάξης του 7ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου και του Δημοτικού
Σχολείου Λαγυνών στο πλαίσιο του διασχολικού πολιτιστικού προγράμματος με τίτλο «Οι Τ.Π.Ε. στην καθημερινή ζωή του σύγχρονου ανθρώπου».