Εκδήλωση με θέμα την ασφάλεια στο διαδίκτυο

Ενημερωτικό προς γονείς

Την  Τετάρτη 27 Μαρτίου στις 17:45 θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου (γυμναστήριο), εκδήλωση με θέμα την ασφάλεια στο διαδίκτυο. Στην εκδήλωση θα παραστεί και θα ομιλήσει ο συντονιστής του 2ΟΥ ΠΕΚΕΣ  Κος Πάρης Παπαδόπουλος.

Επειδή το θέμα είναι τόσο επίκαιρο όσο τίποτε άλλο τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, παρακαλούμε τους γονείς και μαθητές του σχολείου μας να παραστούν στην εκδήλωση για να ακούσουν από κοντά και να δουν μέσα από τις διαφάνειες, τους κινδύνους που αντιμετωπίζουν σε καθημερινή βάση μικροί κυρίως αλλά και μεγάλοι σ αυτό που σήμερα αποκαλούμε διαδίκτυο.

Μας δίνετε τη χαρά με την παρουσία σας, να πραγματοποιήσουμε στο μέλλον και άλλου τέτοιου τύπου συνεδρίες – ημερίδες, έτσι ώστε να θωρακίσουμε σαν σχολείο την προσωπικότητα και την αξιοπρέπεια όχι μόνο των μαθητών αλλά και τη δική μας.

Συνέχεια αυτής της συνεδρίας σχετικά με τους κινδύνους του διαδικτύου είναι η επίσκεψη της Ε΄ και Στ΄ τάξης στο Μέγαρο της Αστυνομίας στις 5 Απριλίου .

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ