«Μπορώ να προσφέρω ό,τι κι εσύ, φτάνει να μου
δώσεις τα εφόδια και την ευκαιρία… «

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

Η κ.Κολλιοπούλου Αγγελική ,η δασκάλα του τμήματος ένταξης,έκανε παρουσίαση για την ημέρα αναπηρίας στους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Λαγυνών.Τόσο η Στ΄,όσο και η Ε΄τάξη ,παρακολούθησαν παρουσίαση με θέματα που αφορούν την ημέρα αυτή.

Η παρουσίαση  περιλάμβανε τραγούδια,ταινίες αλλά και ενημερωτικό υλικό.Η κ.Αγγελική ,θέλησε να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές/τριες για το νόημα της σημερινής ημέρας μέσα από το πολύ ωραίο υλικό που έδειξε στα παιδιά.

Σταθμευμένο μηχανάκι πάνω στα πλακάκια διάβασης για τυφλούς.